Merck v České republice

Merck je nejstarší soukromá německá farmaceuticko-chemická společnost působící ve více než 60 zemích světa. Orientuje se na vlastní výzkum a vývoj v oblasti léků volně prodejných a na lékařský předpis a v oblasti chemických a laboratorních produktů.

Společnost Merck spol. s r.o. byla založena v roce 1991 jako dceřiná společnost firmy Merck, KGaA, Darmstadt. Od prvních měsíců své činnosti zajišťovala marketing a prodej produktů mateřské firmy na trhu v tehdejším Československu. Po rozdělení Československa v roce 1993 vznikla na Slovensku nová společnost - Merck spol. s r.o. Bratislava - a v České republice pokračoval dále ve své činnosti Merck spol. s r.o. Praha. Činnost firmy je rozdělena do dvou základních divizí - divize Pharma a divize Chemikálií a laboratorních produktů.

Přinášíme léky volně prodejné i na předpis...

Prvně jmenovaná divize zásobuje náš trh léčivými přípravky na lékařský předpis a volně prodejnými. Mezi nejdůležitější patří léky pro léčbu diabetes mellites II. typu, poruch funkce štítné žlázy a kardiovaskulárních onemocnění. Mezi další patří mimo jiné vitaminové a generické přípravky. Z volně prodejných léčiv je nejznámější přípravek pro léčbu rýmy Nasivin, doplňky stravy pro děti - Haliborange, pro dospělé - Bion3 či ženy - vitaminy pro těhotné Femibion a další.

... ale také kompletní sortiment chemikálií

Divize Chemikálií a laboratorních produktů nabízí čisté chemikálie pro potravinářský a kosmetický průmysl, farmaceutické suroviny, pigmenty, vitaminy, přísady pro potravinářský a kosmetický průmysl, chemikálie pro analýzu a syntézu, rozpouštědla, mobilní analytiku, sortiment přístrojů pro chromatografii a optické metody, laboratorní diagnostiku. Jednotlivá oddělení této divize jsou schopna kompletně vybavit jakýkoliv typ laboratoří chemikáliemi, laboratorními pomůckami a přístroji.

Více na www.merck.cz