Vitamin D3

Respektujeme Vaše potřeby i nové vědecké poznatky. Vitamin D3 potřebuje nejen každá maminka pro udržení zdravých kostí a zubů, ale je důležitý především pro miminko. Pomáhá mu nastavit správně fungující imunitu, dobré kosti a zuby a podporuje i spoustu dalších procesů ještě v prenatálním vývoji. Dnes už se ví, že výživa v těhotenství ovlivňuje zdraví dítěte na celý jeho život. Už když plánujete těhotenství, a pak samozřejmě v jeho průběhu i při kojení, můžete výrazným způsobem napomoci tomu, aby Vaše děťátko dostalo vše, co potřebuje pro podporu zdravého růstu a vývoje. Maminka je jediným zdrojem vitaminu D pro své miminko. Až 80 % těhotných trpí nedostatkem vitaminu D3, proto jsme jím obohatili Femibion. Dejte Vašemu dítěti víc, než barvu svých očí - s Femibionem. Femibion užívá nejvíce maminek v ČR i v Evropě. Vyzkoušejte jej i Vy. Řekněte si o vzorek.

O vitaminu D a jeho významu se mluví stále častěji a intenzivněji v různých souvislostech. Nízka hladina vitaminu D3 v krvi před otěhotněním a v průběhu těhotenství se jeví jako rizikový faktor pozdějšího vzniku řady (civilizačních) onemocnění - fetální programování. Podívejte se, kde všude může být přínosný na stránkách neziskové organizace.

Vitamin D vzniká přirozeně v kůži, ale jen za určitých podmínek

Vitamin D si tělo tvoří v kůži díky UVB záření ze sluníčka anebo jsou potřeby těla zajišťovány vhodnou stravou. Díky změně životního stylu, pracovních povinností či zájmům se slunečním paprskům příliš nevytavujeme a proto v naší zeměpisné šířce téměř nejsme schopní vyrobit si dostatečné množství vitaminu D přirozeně. Aby se zahájila přirozená tvorba po ozáření kůže sluníčkem, musí mít sluneční paprsky určitou intenzitu a sklon. Konkrétně vlnovou délku 290 - 320 nm a UV index větší než 3. Takové intenzity dosahuje sluněční svit v našich zeměpisných šířkách většinou v období od poloviny dubna do poloviny října, v čase od 9 - 15 hod. Abychom si ze sluníčka vyrobili denně potřebných 800 - 1 200 IU, mělo by sluníčko svítit aspoň 10-15 min na paře, obličej a dekolt. A to KAŽDÝ DEN. Samozřejmě za předpokladu, že tato místa nejsou ošetřena opalovacím krémem (či jiným kosmetickým krémem s UV filtrem). UV filtr s faktorem 8 snižuje tvorbu vitaminu D v těle až o 97 %. Podívejte se v koupelně na poličku, s jakým UV filtrem je Váš denní krém či make-up. Bohužel není dobrou zprávou, že průnik UV paprsků např. v Praze či Ostravě je prakticky nulový po většinu roku. Důvodem je smog a prach, který tvoří "přirozenou" bariéru v ovzduší. Navíc není tajemstvím, že slunění v těhotenství není nejvhodnějším způsobem, jak si zajistit dostatek vitaminu D (díky riziku vzniku kosmetických pigmentových skvrn na kůži).

Všechny tyto aspekty mohou ovlivňovat dostatek vitaminu D. A možná jsou příčinou tvrzení, že 21. století je stoletím pandemie nedostatku vitaminu D. Nicméně vše může pomoci upravit strava. Potravinovými zdroji jsou tučné mořské ryby, rybí olej, játra, žloutek, fortifikované oleje a rostlinné tuky. Příjem z potravy je však obecně nízký. I proto jen nedostatkem vitaminu D v Evropě a USA ohroženo 30 - 50 % populace (60 % dětí a již zmiňovaných až 80 % těhotných). 

Hledáte-li, jaká je dávka vitaminu D ve Femibionu, pak vězte, že je jej tak akorát, aby byla pokryta část denní potřeby a byl prostor i pro další příjem z potravy či přirozenou tvorbu v kůži. Femibion obsahuje 20 ug = 800 IU vitaminu D.

Užitečné informace:

Jsme stále s Vámi a Femibion Vás podporujeme každý den.